מכון מחקר חדש בג'מייקה יבחן שימושים רפואיים לפטריות פסיכדליות

קרן הון הסיכון הקנדית פילד טריפ ונצ'ורס (Field Trip Ventures Inc) הודיעה על הקמת מרכז חדש בג'מייקה שמחקרו יעסוק באופן בלעדי בפטריות הפסילוסיב הפסיכדליות, זאת על רקע העובדה כי מדינת האי הקטנה היא אחת המדינות היחידות בעולם המתירות שימוש בפטריות אלה.

פילד טריפ ונצ'ורס, שהוקמה על ידי קבוצה של יזמי קנאביס מתוך חזון להנגיש את הרפואות הפסיכדליות לעולם, משתפת פעולה עם אוניברסיטת איי הודו המערביים בג'מייקה, כדי להקים מתקן מחקר טיפוח וגידול פסילוסיבין. בניגוד למכוני מחקר אחרים שנפתחו בעולם בחודשים האחרונים ויחקרו מולקולות פסיכדליות אחרות, מרכז זה יעסוק בלעדית בפטריות פסילוסיב. לדברי החוקרים, מחקרם יתמקד ב"גישה מורחבת רחבה לקידום המחקר הפסיכדלי ויישומים לבריאות הנפש".

על פי תנאי ההסכם האסטרטגי בין האוניברסיטה ובין החברה, פילד טריפ ונצ'ורס תקים, תממן ותפעיל מתקן מחקר וגידול חדשני בקמפוס באי מונה. האוניברסיטה תחכיר שטח לחברה כדי לבנות את המתקן וכן תעמיד לרשות המכון חוקרי ביולוגיה, מיקולוגיה וכימיה מובילים כדי לסייע במאמצי המחקר והגידול.

מוקד העניין של מכון המחקר יהיה רחב, החל מגנטיקה, גידול וטיפוח של מעל 180 סוגי פטריות המייצרות פסילוסיבין, פיתוח שיטות מיצוי ומדידה, ועד זיהוי מולקולות חדשות למטרות פיתוח תרופות.

"המשימה של פילד טריפ היא לקדם את המדע וההבנה של תרכובות פסיכדליות, ולפתח את היישומים הטיפוליים והבריאותיים שלהם, באמצעות מודל עסקי משולב," אמר מוג'אף ג'אפרי, נשיא החברה. "למרות שפסילוסיבין, כמולקולה, נחקרה בהיקף רחב, יש הזדמנות נהדרת ליצור השפעה על ידי פיתוח הבנה טובה יותר של הפטריות המייצרות פסילוסיבין וטריפטמינים אחרים."

המחקר במתקן יובל על ידי רופיקה דלגודה, פרופסור לפרמקולוגיה ביוכימית ורוקחות, ומנהל המכון למוצרים טבעיים באוניברסיטת UWI, המחזיק בתואר דוקטור. מאוניברסיטת אוקספורד (בריטניה) ברוקחות. "מחקרים כבר זיהו את היכולת הייחודית של פסילוסיבין, כאשר משתמשים בהם בשילוב עם פסיכותרפיה, לטיפול במצבים כמו דיכאון, חרדה ואולי מצבי בריאות הנפש נוספים. המתקן יאפשר לנו לייצר מיצויים יותר ספציפיים ומדוייקים. מחקר זה יתמקד, בין השאר, במציאת טיפולים ויישומים חדשים של פטריות פסילוסיבין, לטיפול במצבים בהן האפשרויות הפרמקולוגיות הקיימות נכשלות, " אמר פרופסור דלגודה. כפי שציינו , פטריות פסילוסיבין חוקיות לשימוש אישי כיום בג'מייקה,מה שמקל מבחינה חוקית על התהליך. הקמת המתקן צפויה להסתיים עד דצמבר 2019.

 

מקור לתמונה ראשית: פול סטמטס fungi.com