החברה שרוצה להוציא פטנט על ל.ס.ד לטיפול בחרדה

חברת מיינד מדיסין (MindMed, מיינד-מד), מניו יורק, המפתחת תרופות פסיכדליות, חתמה על הסכם בלעדי לעשר שנים לשיתוף פעולה עם מעבדת המחקר של בית החולים האוניברסיטאי יוניוורסיטי הוספיטל באזל שבשוויץ. במסגרת שיתוף הפעולה, תבצע החברה שמונה מחקרים קליניים שיבחנו את יעילות החומצה הליסרגית הדיאתילאמידית, ל.ס.ד – מולקולה פסיכדלית רבת עוצמה, במחקר בפאזה שנייה לטיפול בהפרעת חרדה.

ההסכם מעניק למיינד מדיסין, שבין משקיעיה נמנים כוכב ההשקעות קווין או'לירי והיזם בלייק מיקוסקי, גישה בלעדית לנתוני המחקר, לתרכובות בהן ייעשה שימוש ולזכויות הפטנטים שצפויים להירשם בהתבסס על תוצאות המחקר, שייערך במעבדתו של פרופסור מתיאס לייכטי (Liechti), מהמובילים שבחוקרי הפרמקולוגיה הפסיכדלית כיום בעולם. החברה הודיעה כי כבר החלה להגיש בקשות לזכויות פטנט בהתבסס על מידע קליני ממחקריו של הפרופסור בעשור האחרון.

מיינד-מד מתעניינת במיוחד בנתונים ובתוצאות מחקר שמתנהל בימים אלה במעבדתו של פרופסור לייכטי, שנמצא כעת בפאזה השנייה של מחקר שמתנהל בסמיות כפולה בהשוואה לתרופת פלצבו בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר המצופים ממחקר רפואי מודרני. בזרוע הפעילה של המחקר, בוחנים החוקרים את ההשפעה של מתן דו-פעמי של ל.ס.ד במינון גבוה לטיפול בהפרעת חרדה.

מייסד מיינד מדיסין, ג'יי אר ראהן, בן 32, בכיר לשעבר בתעשיית ההיי טק בעמק הסיליקון, מסר בהודעה לעיתונות כי:

"זה רגע נהדר עבור החברה שלנו, לזכות להכרה הזאת מצד פרופסור לייכטי, המומחה המוביל בתחום מחקרי ל.ס.ד בעולם, כצוות הנכון לחבור לשותפות לפיתוח תרופות בהשראת הפסיכדלים. שותפות בלעדית זאת ממקמת את מיינדמד בחזית המאמצים לפיתוח ל.ס.ד ופסיכדלים אחרים והיא תקבע את הטון ואת הקצב של תיק נכסי הקניין הרוחני שלנו והמחקרים הפסיכדליים הקיימים והעתידיים לבוא".

רק בתחילת החודש שעבר נכנסה מיינד מדיסין לדפי ההיסטוריה כחברת התרופות הפסיכדלית הראשונה שהונפקה לציבור בבורסה רשמית (בורסת NEO הקנדית). עוד בטרם ההנפקה, גייסה החברה השקעות בסך 24.2 מיליון דולר, מצד משקיעים בעלי פרופיל גבוה כגון קווין או'לירי, הידוע גם כ"מר וונדרפול" משופטי תכנית הטלוויזיה שארק טנק, וברוס לינטון, ממייסדי ענקית הקנאביס הקנאדית קאנופי גרואת'.

https://www.mindmed.co/press-releases/mindmed-acquires-exclusive-license-to-eight-clinical-trials-of-lsd-partners-with-world-leading-psychedelic-research-laboratory-at-university-hospital-basel


 

קרדיט לתמונה ראשית https://www.thecannabisinvestor.ca/bruce-linton-and-kevin-oleary-are-betting-big-on-this-psychedelics-company/