פסיכדליים חוקיים באן ארבור – ניצחון נוסף של התנועה להתרת הטבע בארה"ב

בצעד היסטורי אישרו בתחילת השבוע חברי מועצת עיריית אן ארבור במישיגן, ארה"ב פה אחד החלטה להתיר צריכה, גידול והפצה של צמחים ופטריות מרחיבי תודעה, כך דיוח אתר מישיגן לייב.

בכך מצטרפת אן ארבור לשלוש ערים שכבר ביצעו את המהלך, אוקלנד, דנוור ובאחרונה גם סנטה קרוז, במודל דומה, לפיו חומרים אלה נשארים בלתי חוקיים ברמה ארצית ופדרלית, אך תחת ההחלטה, האכיפה על שתילה, גידול, רכישה, שינוע, הפצה והחזקה של פטריות קסם ושאר צמחים המכילים חומרים מרחיבי תודעה טבעיים כגון הצמחים המשמשים להכנת נזיד האייווהסקה או קקטוסים מכילי מסקלין כגון הפיאוטה, תועבר לתחתית סולם העדיפויות של רשויות אכיפת החוק בעיר.

ההחלטה מכירה בכך שחומרים פסיכדליים טבעיים נמצאים בשימוש בהקשרים רוחניים וכן כסיוע לטיפול בהתמכרויות, חרדות, פוסט טראומה, דיכאון ובעיות אחרות בתחום הנפשי והפיזי. קבוצת האקטיביסטים "Decriminalize Nature Ann Arbor" היא זאת שהובילה את המהלך ודחקה במועצת העירייה לאשר את ההחלטה.

לפי מישיגן לייב, בתחילת השנה הביעו חברים רבים במועצה הסתייגות מההחלטה, אך בזכות מאמציהם של פעילי "התרת הטבע", נחשפו חברי המועצה לתועלות הרפואיות והרוחניות המזוהות עם צמחים ופטריות אלו, הן מהצד הדתי/רוחני/טקסי, והן מההיבט המחקרי/רפואי, והשתכנעו באשר לערך שלהם.

תחת ההחלטה מוגדרים "צמחים אנתאוגניים" כל סוגי הצמחים והפטריות המכילים אינדול אמינים, טריפטמינים ופנטילמינים "שיכולים להועיל לרווחה פסיכולוגית ופיזית, לתמוך ולהעשיר פרקטיקות דתיות ורוחניות, ויכולות לבנות מחדש את הקשר הישיר הבלתי אמצעי של האדם לטבע". וואו. אלו מילים שאנחנו אוהבים לשמוע.

בקרוב אצלנו?

ניסוח ההחלטה המלא כפי שהוגש על ידי "התרת הטבע"


מקור לתמונה דף הפייסבוק Magic Mushrooms 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.