סיאטל הפכה לעיר הגדולה בארה"ב שמתירה פסיכדלים

מועצת העיר של סיאטל, וושינגטון, הצטרפה להיסטוריה כשקבעה בתחילת השבוע להוריד את הטיפול בעבירות שקשורות לסמים ממקור טבעי לתחתית סולם העדיפויות – בצעד דומה לזה שנקטו כבר מספר ערים בארה"ב – צעד שמשמעותו בפועל היא לגליזציה (התרה) של חומרים פסיכדליים ואנתאוגניים לצריכה אישית.

משטרת סיאטל הונחתה שלא לעצור או לנקוט הליכים נגד אזרחים המעורבים בפעילויות הקשורות לסמים פסיכדליים או "אנתאוגניים", כגון פטריות פסילוסיב או נזיד האייווהסקה, שהשימוש בהם לעיתים קרובות נעשה בהקשר דתי או רוחני, זאת אף כי כמה מהרכיבים הפעילים בפטריות ובצמחים אלה נמצאים ברשימת הסמים המסוכנים של הממשל הפדרלי.

סיאטל היא העיר התשיעית בארה"ב שקיבלה החלטה ברוח זאת בשנים האחרונות. דנוור, קולורדו, הייתה הראשונה שבהן, ומאז הצטרפו אליה וושינגטון, אן הרבור, מישיגן וערים אחרות. ב-2020, הפכה אורגון למדינה הראשונה בארה"ב שהתירה שימוש בפסילוסיבין למטרות רפואיות.

הנכונות להתיר את השימוש בפסיכדלים בשנים האחרונות באה על רקע התוצאות החיוביות שנרשמו בשנים האחרונות בניסויים הקליניים לטיפול במגוון תחלואים בעזרת פסיכדלים, על רקע האכזבה ממדיניות המלחמה בסמים, ועניין גובר בחוויה הפסיכדלית ובתועלות שלה בעקבות סרטים, סדרות וספרים שפורסמו בנושא בשנים האחרונות, אחד הבולטים שבהם הוא ספרו של מייקל פולאן, "איך לשנות את דעתך", כמו גם רוח גבית מהמגזר העסקי, שבאחרונה השקיע מאות מיליוני דולרים בחברות תרופות פסיכדליות, ותנועות אקטיביזם אזרחיות כגון "התנועה להתרת הטבע" Decriminalize Nature.


קרדיט לתמונה הראשית: Photo by Thom Milkovic on Unsplash  + DDG

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.