השחקן וויל סמית יוצא מהארון הפסיכדלי: "הטעימה הראשונה שלי של חופש"

וויל סמית, אחד משחקני הקולנוע הגדולים של זמננו, הצטרף לרשימה המכובדת של אמנים וידוענים שדיווחו כי ניסו פסיכדלים – ואהבו את זה.

ברעיון שהעניק סמית למגזין GQ, סיפר השחקן כיצד אמרת שפר לגבי "ב-50 שמים ז-ן" ששמע מעמיתו דנזל וושינגטון הובילה אותו לאושר רב יותר, להגשמה רוחנית, וליותר מתריסר טקסי אייווהסקה בפרו.

"פעם בכמה שנים אני נוהג להתקשר לדנזל. הוא חכם אמיתי", אמר סמית כשתאר את יחסיו עם השחקן. "הייתי אולי בן 48 או משהו כזה והתקשרתי לדנזל. הוא אמר 'תשמע, כרגע אתה נמצא בשנות ה-40 המוזרות. כולם עוברים שנים מוזרות בשנות ה-40 שלהם'. הוא אמר. 'אבל חכה שתגיע ל-שמים ז-ן ב-50".

"הוא אמר, 'פשוט תחזיק מעמד עד ששנות ה-40 יסתיימו להן'. ומאז אמרתי לעצמי, 'שנות ה-40 המוזרות, ובשנות ה-50 שמים ז-ן'", המשיך סמית. "וזה בדיוק מה שקרה. הגעתי לשמים ז-ן ב-50, ונתתי לעצמי את החופש לעשות כל מה שרציתי לעשות".

תחושת חופש זאת כפי הנראה הועצמה במסעותיו של סמית לדרום אמריקה שם השתתף בטקסי איווהסקה, בהן נצרך נזיד האייווהסקה המורכב משילוב של שני צמחים או יותר בהם החומר הפסיכואקטיבי הפעיל הוא DMT – די-מתיל-טריפטמין – המכונה גם "מולקולת הרוח".

השחקן לא סיפר על כך בראיון שהעניק למגזין GQ, אך כתב על החוויות בספרו האוטוביוגרפי שעומד לצאת לאור בקרוב- "Will". ציטוט קצר מן הספר מופיע בכתבה.

"זאת הייתה הטעימה הקטנה הראשונה שלי של חופש", כתב סמית על החוויה הראשונה שלו. "ביותר מחמישים השנים שחייתי, זאת הייתה בלי צל של ספק התחושה הנהדרת ביותר שחשתי".

לפרטים נוספים כנראה שנצטרף לחכות ליציאת הספר המלא לאור. אך חשוב היה לסמית להבהיר למגזין GQ כי טקסי האייווהסקה היו רק שלב אחד בדרכו להתפתחות אישית כאדם, ולא רק כשחקן קולנוע. הוא שכר בית ביוטה ובו התבודד בשתיקה במשך 14 ימים, הופיע כסטנדאפיסט חימום בהופעתו של דייב שאפל, ואף החל לנסוע ללא מאבטחים, לראשונה זה שנים רבות.

"פתחתי את עצמי לגמרי למה שאני מגדיר כטעימה מחודשת של פירות החוויה האנושית", סיכם סמית.

סמית הוא אינו הידוען הראשון שהתנסה באייווהסקה וסיפר על כך בפומבי. השחקנית מייגן פוקס, הזמרת מיילי סיירוס והזמר סטינג סיפרו גם הם על חוויות משנות-חיים שעברו תחת השפעת החומר.


קרדיט לתמונה הראשית

Deep Dream Generator

Benny Tchaicovsky texture

+

Photo by Pablo Heimplatz on Unsplash

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.