הפודקסט הפסיכדלי העברי הראשון חוגג שנה – סיכום 12 הפרקים הראשונים

האח הידד!

״תודעה רבה״ – הפודקסט הפסיכדלי העברי הראשון, בהנחיית מתן בנמוש ויהב ארז, חוגג 12 פרקים של שיחות עומק עם חוקרים, מטפלים ויוצרים ממגוון תחומים שמדברים על פסיכדליה ומעבר. ריכזנו עבורם את 12 הפרקים הראשונים עם תיאור ולינק לשידור.

האזנה ערבה.

תודעה רבה – פרק 12 – אייווסקה בפרו

שיחה עם אדם ארונוביץ', חוקר בתחום האנתרופולוגיה הרפואית, שחי בשנתיים האחרונות בג'ונגל בפרו, במרכז טיפולי שמשתמש באייוואסקה ככלי המרכזי שלו. דיברנו על העבודה היומיומית שלו בתקופת השהות שם, על שיטות המחקר בהן הוא נעזר ועל ההשפעה של חיבור וניתוק מהטבע ומעצמינו על החיים של כולנו.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–12

תודעה רבה – פרק 11 – מדברים מהשטח

ממה שהתרחש ביוני ב-"בית האדום" בתל אביב שם ניתנה למבקרות ההזדמנות לחוות חוויה "פסיכדלית" ללא שימוש בחומרים, באמצעות שימוש במכונה הנקראת "לוסיה מס' 3" – המיועדת לשינוי מצב התודעה באמצעות שימוש באור. המשתמש יושב או שוכב בעיניים עצומות, והמכונה, המורכבת משמונה אורות מהבהבים ואור הלוגן אחד נשלטת על ידי תוכנת מחשב ומקרינה אור אשר חודר דרך העפעפיים.

בפרק קולות מהשטח של אנשים שיצאו מהחוויה והסכימו לשתף במה שחוו, ראיון עם ממציא המכונה – הנוירולוג, דירק פרוקל (יחד עם הפסיכותרפיסט אנגלברט וינקלר), ועוד כמה הפתעות.

http://todaaraba.libsyn.com/-11-3

תודעה רבה – פרק 10 – מצב חירום רוחני

שיחה עם אישה יקרה ומרתקת בשם סביון בן-ישראל על חווית ה-Spiritual Emergency שלה – "מצב חירום רוחני". ד"ר סטניסלב גרוף, מייסד הפסיכולוגיה הטרנס-פרסונאלית, טוען שזהו מצב שיש בו פוטנציאל גדול לצמיחה והתפתחות של האדם שחווה אותו, אם רק נשכיל לדעת איך להתייחס אליו ואל אותו אדם. לצערינו בחברה המערבית לרוב לא נותנים מקום לחוויות כאלו ויש שמגיעים לאשפוז (גם בכפייה) כתוצאה מ"תיוג" של מצבים כאלו כפסיכוזות.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–10

תודעה רבה – פרק 9 – ריפוי בצלילים

שיחה וסשן עם ינון בר-טוב, פסיכותרפיסט גופני, עוסק בריפוי בצלילים ומשלב את עולם הצלילים בלימוד יוגה. הייתה שיחה מרתקת וחשופה (יש שיגידו ערומה) על עולם הטיפול – דרך מגע, שיחה והאזנה. החלק האחרון של השיחה הוא סשן של צלילים מרפאים מכלי הקשה ונגינה מיוחדים.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–9

תודעה רבה – פרק 8 – מצבי טראנס תודעתיים

שיחה עם ד"ר דני נוה. מתרגל, חוקר ומלמד אנתרופולוגיה, אקולוגיה וסביבה, חינוך, ומדיטציה. לפני כמה שנים דני ארז תיק ונסע להודו לחיות בקרב אנשי הנאיאקה, ציידים-לקטים החיים בדרום הודו. לאחר שנה במחיצתם, דני חזר עם תובנות ותגליות רבות. דרך החשיפה שלו לטקסי כניסה למצבי טראנס אותם הם מקיימים ללא שימוש בחומרים משני תודעה, למד על משמעותה ומהותה של מיידיות. "מה מתרחש במציאות ברגע זה ממש" היא שאלה שממשיכה להעסיק אותו עד היום, כגרעין מרכזי בעשייה שלו.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–8

תודעה רבה – פרק 7 – למצוא הגיון במדיניות סמים

שיחה עם יהב ארז על מדיניות סמים, שינויים שקורים בנושא בעולם, אקטיביזם בתחום, ובשינוי תודעה ציבורית, חינוך והסברה שיובילו בתקווה לשינויים בחוק. ארז חזרה זה מכבר מכנס בינלאומי של ארגון SSDP שעוסק בדיוק בדברים האלו. למדה המון, וחזרתי לספר לכםן איך היה, ואילו דברים מעניינים מתרחשים מעבר לים במטרה לשנות את המציאות שבה צריכת חומרים מסוימים היא פשע פלילי.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–7-0

תודעה רבה – פרק 6 – פרק של תקווה

לאחר שעבר טראומה קשה וניסה למצוא מזור במשך שנים, קיבל נחום פצ'ניק הזדמנות להשתתף במחקר פורץ דרך, שרבים מכם ככל הנראה שמעו או קראו עליו: טיפול בפוסט-טראומה בעזרת פסיכותרפיה מלווה בנטילת MDMA.

בסרט הדוקומנטרי – "טריפ של חמלה", בבימויו של גילי קרני. ניתן לראות קטעים מצולמים מהטיפול שעבר נחום, ואת המפגש הראשון שלו עם ה – MDMA – חומר שלרוב מוזכר בהקשרים של מסיבות, נצרך באופן לא חוקי, ולא תמיד נכנס לקטגוריה של "פסיכדליה".

שיחה עם נחום על ההיבטים הפסיכדליים והמרפאים של החומר הזה, בה הוא שזר גם שלל נושאים כמו דת ואמונה, שלום ומלחמה עם פלסטינים, מאבקים ופחד, גבריות מסוג אחר, ועוד ועוד.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–6

תודעה רבה – פרק 5 – הפרק של יובל ואמא ש׳ך

רועי מייקל שפי התארח בפודקסט ונתן לנו להציץ פנימה אל תוך המוח-ללא-הפסקה שלו, מה שהרגיש כמו לונה-פארק של מילים, מחשבות ותובנות. היה אחלה "רייד". שיחה גם על הספר החדש שלו ("אפשר הכל") שיוצא לאור אוטוטו, על המסע שעשה עם עצמו מילד שבטוח שהוא "לא בסדר" לאדם שמסוגל לאהוב את עצמו ולראות כמה הוא מיוחד, ובאותה עת – כמו כולם.. ובעיקר צחקנו. הרבה. (:

http://todaaraba.libsyn.com/episode–5

תודעה רבה – פרק 4 – ממסיבות באלנבי לאייווסקה בפרו

מה הקשר בין איהוואסקה לבין ניידת לילה של על"ם באלנבי? מהי התשובה שמוצאת את השאלה שלה? ואיך מדברים גם עם אמא שלך וגם עם בני נוער על "סמים"? שיחה עם דור כהן, ששיתף מהתבונה ומהניסיון שלו בכמה נושאים נפרדים לכאורה אך מקושרים בצורות פלאיות.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–4

תודעה רבה – פרק 3 – נדב נוימן

שיחה עם נדב נוימן – עיתונאי, בלוגר, משורר ואדם מרתק בכלליות – ודיברנו על שירה פסיכדלית, תחילת הדרך שלנו בעולמות הפסיכדליה, ועוד.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–3

תודעה רבה – פרק 2 – גליה תנאי

שיחה עם ד"ר גליה תנאי, חוקרת מיינדפולנס, מטפלת ואחת הכותבות בכתב העת "לפסיכונאוט". גליה סיפרה בכנס הפסיכדלי הישראלי "משנים תודעה" על תובנות מהעיסוק במחקר מיינדפולנס ואיך הן קשורות למחקר פסיכדלי.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–2

תודעה רבה – פרק 1 – בועז יניב

שיחה עם בועז יניב, מעורכי כתב העת לפסיכונאוט ומנהל שותף בפרויקט אנשים טובים. זוהי יוזמה המספקת מרחבים בטוחים במסיבות טבע לאנשים אשר נמצאים במצבים מאתגרים, לרוב כתוצאה משימוש בחומרים משני תודעה.

http://todaaraba.libsyn.com/episode–1

לדף הפייסבוק של תודעה רבה