ברוכים הבאים לקליידוסקופ

ברוכים הבאים לאתר הקליידוסקופ – דברים שרואים משם. האתר מבקש להנגיש לציבור הישראלי מידע מגוון, מהימן ועדכני אודות הפוטנציאל הגלום בשימוש מושכל ואחראי בחומרים פסיכדליים.

אנחנו לא תומכים בשימוש בסמים בלתי חוקיים ולא מקדמים שימוש בסמים בלתי חוקיים. אנחנו חושבים שהחומרים הפסיכדליים יכולים להיות כלי רב-עוצמה אך גם סכנת נפשות כשצורכים אותם באופן תדיר או בלתי אחראי, ש״המלחמה בסמים״ נכשלה ושהפרדיגמה של מזעור ומניעת השימוש בסמים באמצעות הפיכת המשתמשים לעבריינים והכנסת השימוש לתחום הקרימינלי, לא רק שאינה יעילה (השימוש רק גדל ומתרחב) היא אף מזיקה בכך שהיא דוחקת את השימוש בחומרים פסיכדליים לתחום הפלילי, האפל וביחוד – זה שאין בו את השיח האמין ועתיר הידע והניסיון אודות החומרים הפסיכדליים והשימוש בהם.

בשנים האחרונות ישנה התעוררות מחודשת של העניין בחומרים פסיכדליים כגון פסילוסיבין, ל.ס.ד. ואחרים. מן הצד האחד, מחקרים בארץ ובעולם בוחנים את הפוטנציאל הגלום בשימוש מושכל ומוצאים שהמולקולות הפסיכדליות הן כלי-עזר יעיל ביותר (לעתים הרבה יותר מתרופות קונבנציונליות) לטיפול פסיכותרפי למתמודדים עם פוסט-טראומה, דיכאון עמיד, חרדה, אוטיזם וגמילה מהתמכרויות; ומן הצד השני מאות אלפי אנשים בישראל צורכים מולקולות פסיכדליות באופן לא חוקי מדי שנה. רבים מהמשתמשים, ובמיוחד הצעירים שבהם, עושים שימוש-לרעה בחומרים הללו: הם צורכים אותם ללא הנחייה מקצועית, משלבים בין כל מיני חומרים שונים, לא פעם יחד עם כמויות גדולות של אלכוהול, ומגיעים למצבים פסיכדליים מאתגרים שלעתים מסתיימים באשפוזים במחלקות פסיכיאטריות ולעתים נדירות אף במוות.

אנו מודעים לכך כי כיום, מרבית הציבור בישראל אינו מפריד בין חומרים פסיכדליים ובין סמים נרקוטיים. רבים אינם מודעים לסכנות האמיתיות ולפוטנציאל האדיר לפרט ולכלל הגלום בשימוש מושכל ואחראי במשני תודעה, ולכן לאתר הקליידוסוקופ כמה מטרות עיקריות:

– הנגשה של מידע בעברית אודות הפוטנציאלים והסכנות בשימוש בחומרים פסיכדליים במדינות ובהקשרים שבהם הם מותרים.

– תמיכה וקידום של קבוצות מזעור הנזקים הפעילות בישראל ושל תרבות מזעור הנזקים בכלל.

– תמיכה במאמצים לשינוי מדיניות הסמים השגויה, ובמיוחד ביחס לחומרים הפסיכדליים.

– מרחב לביטוי ושיח של הקהילה הפסיכדלית בישראל – היצירה, התרבות והחברה בה אנו חיים.

ובתקווה לשינוי התודעה ביחס למשני התודעה,

ובברכה,

צוות הקליידוסקופ.


 • נועם רואה – עיתונאי ותחקירן בתחום הפרמלוגיה.
  מקים אתר הקליידוסקופ ועורך ראשי. מנהל קבוצת הפייסבוק של הנטוורק הפסיכדלי בישראל.
 • טלי חורב (m.s.w) עובדת סוציאלית.
  מיסדת ומנהלת נטוורק פסיכדליה ישראל, ושותפה להקמת הקליידוסקופ.
 • נאורה שם – מתכנתת, סופרת, עיתונאית ועורכת בעברה. כיום מלווה רוחנית למוות.
  עורכת בקליידוסקופ בנושאי תרבות ואמנות, דעות וסיפורים אישיים.
 • אהרון
 • מיכאל
 • פיני
 • שון