לראשונה בעולם – אימפריאל קולג' בלונדון משיק מרכז חדש למחקרים פסיכדליים

האימפריאל קולג' בלונדון, אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה היוקרתיים בעולם, פתח מרכז חדש שיוקדש כולו למחקרים פסיכדליים, מוסד ראשון מסוגו בעולם.

לפי אתר האינטרנט של האימפריאל קולג', המרכז החדש למחקר פסיכדלי (Centre for Psychedelic Research) הוקם במימון של יותר מ-3.9 מיליון דולר מחמישה תורמים, יסתייע במאגר העבודות הקיימות של האוניברסיטה אשר בעשור האחרון בחנה תחום זה, ביניהם מחקר פורץ דרך לפיתוח פרוטוקול מבוסס פסילוסיבין, החומר הפעיל בפטריות פסיכדליות, כטיפול באנורקסיה ובמספר בעיות רפואיות אחרות.

המרכז החדש, בהובלת ד"ר רובין קרהרט-האריס, יתמקד בשני הבטים מרכזיים של המחקר הפסיכדלי – השימוש במולקולות פסיכדליות במסגרות טיפול נפשי; והשנייה היא לחקור את נבכי התודעה האנושית.

"המרכז החדש הזה מייצג רגע של פרשת מים למדע הפסיכדליה, המבשר על כניסתו לזרם המרכזי. מדעי הפסיכדליה צפויים להשפיע במידה ניכרת על מדעי המוח ועל הפסיכאטריה בשנים הקרובות. זוהי זכות עבורי להיות בחזית אחד מהתחומים המרגשים ביותר במדעי הרפואה. אני מוקיר תודה לתורמים שאיפשרו את כל זה".

ד"ר קרהרט הוסיף כי "אנחנו עדיין במרחק של כמה שנים מהיום שבו תרפיה פסיכדלית תהיה זמינה למטופלים, אך המחקרים עד כה היו מעודדים מאוד. מחקרים קליניים ראשוניים הראו כי טיפול פסיכדלי שמועבר באופן בטוח ומקצועי עשוי להוות תקווה חדשה עבור הסובלים מבעיות קשות שונות, ועשויות ביום מן הימים להוות חלופת טיפול עבור מטופלים ומצבים שהטיפול בהם כיום מוגבל.