מחקר ראשון מסוגו יבחן את השפעות המיקרו-מינון של תרכובות פסיכדליות

בעוד מרבית המחקרים עד היום שבחנו את השפעות הסמים הפסיכדליים במינונים בינוניים-גבוהים, מחקר חדש של מכון בקלי (Beckley Foundation) בשיתוף עם האימפריאל קולג׳ של לונדון יחקור את השפעות מינונים מזעריים של סמים פסיכדליים (microdosing) על מצב הרוח, תפקודים קוגנטיביים, יצירתיות ותחושות רווחה אישית.

מיקרו-מינון הוא פרוטוקול של נטילת מינונים מזעריים של סמים פסיכדליים כדוגמת ל.ס.ד. פסילוסיבין (החומר הפעיל בפטריות קסם), ברמות השפעה שאמורות להיות תת-סיפיות, כלומר מתחת לסף התחושה, בתדירות קבועה מדי יומיים או שלושה לתקופה של מספר שבועות.

המחקר – הראשוני מסוגו – בהובלת חוקרת הפסיכדליה הותיקה אמנדה פילדינג, יכלול, לצד שורה של מבדקים סטנדרטיים להערכת היכולות הקוגנטיביות, מצב הרוח והרווחה האישית, גם שימוש במשחק הגו הסיני בניסיון להעריך את השפעת הסמים הפסיכדליים על נקודה חמקמקה – יצירת תובנות. כמו כן, טכנולוגיות הדימות (אימג׳ינג) החדשניות ביותר ישמשו לחשוף את המנגנונים הנוירולוגיים האחראיים להשפעות המיקרו-מינון. כמו כן ייבחנו סוגיות הבטיחות והסבילות (Tolerability) שקשורות למיקרו-מינון של ל.ס.ד.

המחקר ילווה במחקר משלים של מכון בקלי בשיתוף עם אוניברסיטת מאסטריכט, הולנד, שיבחן את ההשפעות קצרות-הטווח של גדלים שונים של מיקרו-מינונים על יצירתיות, גמישות מחשבתית, ותחושות רווחה אישית.

מחוץ למעבדות, צוות בקלי/אימפריאל עורכים מחקר בינלאומי תוך שימוש בפרוטוקול בסמיות-עצמית (Self Blinding) של השפעות מיקרו-מינון של סמים פסיכדליים בהשוואה לפלצבו. החוקרים מגייסים משתתפים מכל העולם אשר כבר מתנסים במיקרו-מינון או מתכוונים להתחיל בקרוב. המחקר משתמש בפרוטוקול חדשני לחיקוי ההשפעות של תהליכי הסמיות במחקרים, בהם המשתתפים אינם יודעים האם הם נוטלים חומר פעיל או תרופת פלצבו, במסגרתו המשתתפים מייצרים קפסולות פלצבו שאינן מכילות חומר פעיל ומתייגים אותם כך שיצטרכו לדווח על ההשפעה באותו יום מבלי לדעת למעשה האם הם נטלו פלצבו או חומר פעיל.

פרטים נוספים לגבי המחקר וקישורים להשתתפות במחקר תוכלו למצוא בוידאו הבא:

פרוטוקול למיקרו-מינון